Informacje

Informacje

Orion Diagnostica jest wiodącą spółką, koncentrującą się na diagnostyce in vitro (IVD) wykonywaną w przychodniach (POC). Opracowujemy, produkujemy i sprzedajemy szybkie, niezawodne i łatwe w użyciu testy diagnostyczne, które ułatwiają pracę pracownikom służby zdrowia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Od ponad 40 lat pracownicy służby zdrowia wykorzystują nasze produkty w celu podjęcia właściwej decyzji terapeutycznej lub monitorowania stanu zdrowia pacjenta. Jesteśmy obecni na rynkach w ponad 60 krajach, w których realizujemy 90% sprzedaży. Naszym produktem sztandarowym są urządzenia QuikRead® oraz QuikRead go®, których jest zainstalowanych na całym świecie niemal 50 000 sztuk.

Nasz produkt sztandarowy - system QuikRead go® - umożliwia określenie białka C-reaktywnego (ang. C-reactive protein, CRP) z próbki krwi pobranej z małego palca. Wynik otrzymuje się po 2 minutach. Wyniki z przeprowadzonych u pacjentów testów CRP pozwalają lekarzom odróżnić infekcje bakteryjne od wirusowych i podjąć natychmiastową decyzję o ewentualnym zastosowaniu terapii antybiotykowej. System QuikRead go obejmuje także testy Strep A, CRP+Hb oraz krwi utajonej w kale (iFOBT).

Testy spółki Orion Diagnostica przeznaczone do nadzoru higieny umożliwiają zakładom przemysłowym, instytucjom i organom administracji publicznej wykrywanie skażeń spowodowanych przez mikroorganizmy lub resztki produktów oraz obserwowanie skuteczności procedur czyszczenia i dezynfekcji.

Nasze produkty są sprzedawane klientom działającym w sektorze opieki zdrowotnej i nadzoru higieny na całym świecie. Obsługę klienta zapewniają nasze własne filie i sieć dystrybucyjna obejmująca ponad 60 krajów. Ponadto zajmujemy się dystrybucją produktów innych znanych producentów z dziedziny diagnostyki.

Wartości, misja i wizja

  • Wartości
  • Misja i wizja